zvláštní poděkování
Volný.cz

Hudební tipy 10. týden

Olympic – procházka historií

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Úsměvy Michala Tučného
Dnes si společně s J. Hanzlíkem zavzpomínáme na legendu české country music, která nás opustila před 25 lety (2004). Režie P. Vantuch. V dnešních Úsměvech si spolu s Jaromírem Hanzlíkem připomeneme zpěváka Michala Tučného. Jak sám zpíval v jedné ze svých písní, vyučil se prodavačem. Při zaměstnání ještě vystudoval obchodní školu a potom zběhl k muzice. Prošel skupinou Greenhorns a nakonec zakotvil u Fešáků. Stal se nepřehlédnutelnou osobností české pop-music, nejen díky své mohutné postavě, ale především zásluhou té spousty krásných písní, které si lidé s oblibou zpívají dodnes. Michal Tučný nás opustil před 25 lety.
Vysílání: 03.3., 09.50 hod., ČT1

Olympic – procházka historií (3/10) - Retro 3 – roky 1971-1973
Unikátní seriál koncertních provedení všech alb oblíbené skupiny, tentokráte Jedeme, jedeme… Hosté Jiří Stivín a Jan Hauser. Režie J. Voborný. V letech 2011 až 2012 uspořádala skupina Olympic sérii deseti koncertů, na kterých si připomněla klíčová alba ze své dlouholeté existence. Počátky se datují v roce 1968 prvním a hned velmi úspěšným albem Želva. Pak následují další – Pták Rosomák, Prázdniny na Zemi, Laboratoř... až po 17. album Sopka. Kapela koncerty odehrála v tehdejší sestavě Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Milan Peroutka a na několika koncertech se objevili i hosté Pavel Chrastina, Ladislav Klein, Jiří Korn a další. Vznikl tak unikátní projekt, který připomněl některé i méně hrané skladby, ale vždy zazněly i obecně známé hity z toho kterého období.
Vysílání: 06.3., 22.30 hod., ČT art

Top of the Pops: Nestárnoucí sedmdesátky (3/12)
Nejlepší klubová vystoupení z dekády, která přinesla funk, soul, R&B, hard rock i disco. Britský hudební cyklus (Premiéra). Sedmdesátá léta přináší na hudebním poli rozvoj mnoha žánrů. Rocková muzika se vyvíjí několika směry, přichází hard rock nebo art rock. Nově se do popředí dostávají punk, disco nebo třeba funk. Ve výběru slavných vystoupení se tedy objeví písně od rockových kapel Queen, Deep Purple nebo Slade. Popové hity zahrají třeba Abba nebo Elton John. Chybět nebude ani král reggae Bob Marley.
Vysílání: 06.3., 22.55 hod., ČT art
Opakování: 07.3., ČT art

Šaty šupáka
Písničkový recitál Václava Koubka, který v těchto dnech slaví 65. narozeniny (1991). Režie V. Křístek. Václav Koubek, který 3. března oslavil 65. narozeniny, patří k těm umělcům, které můžeme označit slovy: renesanční osobnost. Je známý nejen coby písničkář a harmonikář, ale také jako herec, režisér a spisovatel. Vyučil se tiskařem, vystudoval vysokou školu strojní, poté byl mj. asistentem střihu v ČST a asistentem režie na Barrandově, prošel několika divadly, v současné době je na volné noze. V roce 1991 natočil v ostravské televizi svůj recitál Šaty šupáka, k němuž napsal i scénář a v němž zazněly především písně z jeho prvního hudebního alba Obrazy (1990), obsahujícího Koubkovu písňovou tvorbu z 80. let. Režisérem pořadu byl Václav Křístek, který o tři roky dříve obsadil Koubka do hlavní role svého prvního celovečerního filmu Zvířata ve městě.
Vysílání: 08.3., 22.20 hod., ČT art

24.2.2020 10:02:12 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 15 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Ztracený ráj (MdB)

Články v rubrice - Z éteru

Melodie, které se vracejí s Waldemarem Matuškou

Melodie, které se vracejí s Waldemarem Matuškou

Populární melodie v podání Waldemara Matušky (1972). Scénář K. Štědrý a P. Most. Kamera K. Holub. Režie P. Mos ...celý článek


Hudební tipy 16. týden

Olympic

Olympic – procházka historií (8/10) - Retro 8 – roky 1988–1990
Unikátní seriál koncertníc ...celý článek


Narozeninová oslava XL

Xindl X (Narozeninová oslava XL)

Narozeninová oslava XL
Koncert k 40. narozeninám oblíbeného písničkáře Ondřeje Ládka alias Xindla X z pražs ...celý článek


Legendy pop-rocku: The Smiths

The Smiths

Legendy pop-rocku: The Smiths
Kultovní big beat (Premiéra). V roce 1982 založili Morrissey a Johnny Marr v ...celý článekČasopis 15 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Francouzské komedie

Nedotknutelní

Situace je vážná, nikoli však zoufalá!
Mrtvoly ožívají, služebná omdlívá, ministr touží po sekretářce a pod celý článek

další články...