zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Living Colour přivezou svou funkmetalovou smršť

Living Colour

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Living Colour. Kultovní newyorská kapela, která zcela zásadně ovlivnila světovou hudební scénu, se po letech vrací do Prahy. 15. července 2024 vystoupí na kruhovém pódiu pražského Lucerna Music Baru. Blíž už legendám být nejde, tak si tuhle show nenechte ujít. Vstupenky za 990 Kč pořídíte na musicbar.cz a goout.net. Living Colour za sebou mají nabitou kariéru a ani po čtyřiceti letech nekončí. V polovině osmdesátých let se tahle parta rozhodla vsadit na originalitu, na scénu vtrhla s fúzí zdánlivě nesourodých hudebních stylů a svým mixem tvrdého rocku, heavy metalu, funku i jazzu položila základy crossoveru. Postupem času vypilovali Living Colour svou tvorbu natolik, že je můžeme směle považovat za jedny ze zakladatelů funk metalu.

Living Colour byli na hudební scéně absolutním zjevením. Hned svými prvními nahrávkami okouzlili Micka Jaggera, který se rozhodl pomoct jim s produkcí první desky. Album Vivid si okamžitě získalo uznání napříč hudebním světem a bylo pomyslnou vstupenkou mezi „velká jména“. Netrvalo dlouho a Living Colour se sami velkým jménem stali. Hned rok po vydání debutu získali Grammy, stali se nejlepším novým umělcem na MTV Video Music Awards a sérii úspěchů završili hned další rok ještě jedním gramofonem.
Living Colour rozhodně ale nepatří k těm, kterým se jednou zadaří a pak jen těží z toho, co se tak nějak „povedlo“. Drží laťku pořád vysoko a i když si dali na pár let pauzu, na jejich urputnosti to nic nezměnilo. Možná právě naopak. A přestože svou absolutní hitovku Cult of Personality (která má jen na Spotify 145 milionů přehrání a za kterou získali právě první Grammy) už nejspíš nikdy ničím nepřebijí, neznamená to, že by jejich novější věci nešlapaly téhle klasice na paty. Funk metal totiž pořád ještě není mrtev. Stále patří k tomu nejzajímavějšímu, co můžete slyšet. A hlavně k tomu nejzajímavějšímu, co můžete (především tedy v podání Living Colour) vidět.

Unikátní hudební tvorba totiž není jedinou devízou Living Colour. Neméně zásadní jsou jejich live shows, během kterých umí naprosto strhnout celé publikum. Ukazují to právě v Česku, ke kterému mají nadstandardní vztah, pokaždé, když sem zavítají. Jenže… Teď už sem příliš dlouho nezavítali. A proto je nejvyšší čas. Kdo chce tuhle legendu ještě (nebo znovu) zažít, tak ví, kde nesmí 15. července chybět!

20.5.2024 15:05:36 Redakce | rubrika - Koncerty