zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Marcell vydává debutové album Hovory domů

Marcell  (Foto: Táňa Kadlecová)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Talentovaný zpěvák, hudební skladatel a producent Marcell vydává svoji dlouho očekávanou debutovou desku s názvem Hovory domů. Album se připravovalo dva roky a natáčelo se v Praze, Berlíně a Londýně. Posluchači na něm najdou patnáct skladeb, včetně hitů jako Tvůj svět, Jablko/Skořice nebo Nevím ve spolupráci s Benem Cristovao.

„Název Hovory domů souvisí s tím, že jsem čtyři roky žil mezi Londýnem a Prahou. S rodinou, kamarády a mou manželkou jsem byl v kontaktu velmi často přes telefon. V rámci vztahů to bylo složité období a vzhledem k tomu, že deska reflektuje právě tuto dobu, odráží se to i v textech spousty písní,“ prozradil Marcell.
Vydání nového alba doprovází i originální promo. Na billboardech a plakátech po Praze se objevilo telefonní číslo, na které mohli fanoušci zdarma zavolat a v premiéře si poslechnout ukázky z nové desky. Telefonní linka s číslem 800 111 003 je stále aktivní. Billboardy i plakáty doplňuje fotografie ikonické anglické telefonní budky, která objevila i ve videoklipu Jablko/ Skořice a je na coveru alba.
Hlavní část nahrávacího procesu se uskutečnila v legendárním Snap Studiu v Londýně, kde letos nahrávala i světoznámá kapela The Rolling Stones. Zajímavostí také je, že klavírní křídlo, které zazní v písních Sliby, Hledáme doma a Zářící místo, původně patřilo Eltonu Johnovi.

S Marcellem přijeli do Londýna nahrávat muzikanti, kteří ho doma doprovází na koncertech. Jsou to Matyáš Vorda hrající na bicí a Ondřej Fiedler na elektrickou kytaru a baskytaru. Ten je také hlavním producentem desky a k natáčení dodává: „Většinu textů i hudby jsem napsal s Marcelem, nechal jsem tam kus sebe, ale když děláte s jedním z nejlepších kámošů a v podstatě vás nic netlačí, tak to jde samo.“
K sestavě Marcell, fiedlerski, Vorda se během srpnového nahrávání desky v Anglii připojili muzikanti David Žbirka a Patrick James Fitzroy. Ti na album přispěli nahráním nástrojů jako kytary, baskytary a klávesy a pomohli s hudebním aranžmá u řady písní. David a Patrick se jako producenti podíleli třeba na posledním albu Mekyho Žbirky Posledné věci.

Dalšími hosty na Marcellově nové desce jsou kromě již zmiňovaného Bena Cristovaa v songu Nevim, Paulie Garand v Hledáme doma“ a Mirai v závěrečné skladbě Doktor / Muzikant.
,,Je to o autentický záznam z mé rozlučky se svobodou. Inspirací Miraiovi, který píseň spontánně vytvořil při východu slunce uprostřed vinic jižní Moravy, bylo moje, přiznám se, do současnosti stále ještě trochu trvající dilema, zda se mám věnovat doktorské nebo muzikantské profesi. A tak na nahrávce můžete slyšet Mirauv zpěv, ale také hlas fiedlerskiho, který jen tak jinde neuslyšíte, mých nejbližších kamarádů, bráchů a velice výrazný hlas mého táty, veterináře“ vzpomíná Marcell.

marcell music

5.12.2022 13:12:11 DePe | rubrika - CD boxy

Časopis 06 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Neklan (NdB)

Články v rubrice - CD boxy

Michal Pavlíček: Faces

Přebal alba

Michal Pavlíček působí či působil ve skupinách Pražský výběr, Stromboli, Big Heads, BSP, Trio a Supergroup. Ja ...celý článekČasopis 06 - sekce

DIVADLO

Brouk v hlavě v režii Jiřího Menzela

Brouk v hlavě

Slavná komedie G. Feydeaua v režii Jiřího Menzela, jehož nedožité 85. narozeniny jsme si nedávno připomněli, a celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Nejslavnější dirigenti - Leonard Bernstein

Leonard Bernstein

Bernstein řídí Debussyho Moře
Tři symfonické črty francouzského impresionisty v provedení proslulého americ celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 8. týden

Nic než pravda

Nic než pravda
Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Napínavý příběh inspirovaný skutečnými událostmi. A celý článek

další články...