zvláštní poděkování
Volný.cz

Festival Mácháč 2018

Hardwell a Armin van Buuren (Vizuál: Festival Mácháč 2018)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Osmnáctý ročník největšího tanečního beach open air festivalu v ČR, který proběhne ve dnech 24. a 25. srpna 2018, nabídne po oba dny špičkové zahraniční headlinery. Poprvé se v ČR představí v rámci jednoho festivalu HARDWELL a ARMIN VAN BUUREN, vůdčí postavy světové taneční scény a jedni z nejžádanějších umělců vůbec. Line up doplní další zahraniční vystupující a přední domácí djs. České „malé moře“ nabízí kromě ideálních prostor k rekreaci i zajímavou hudebně-kulturní akci, kterou je stále oblíbenější beach open air festival Mácháč, konající se zde pravidelně od roku 2001.

Aktuální podoba festivalu se ustálila na dvoudenním formátu, který lépe uspokojí tisíce fanoušků kvalitní i živé hudby, kteří sem každoročně přijíždějí. Zdejší pláž Klůček se promění na plážové festivalové městečko, které pojme na 10 tisíc návštěvníků. Pro ně je připravena energií nabitá hudební show, na níž vystupují ti nejlepší interpreti z oblasti aktuální světové taneční scény. Během deseti let trvání festivalu se zde představili například: Boy Georgie, Sydney Samson, Paul van Dyk či Junkie XL. Sobotní festivalový program je pak věnován převážně zástupci domácí taneční scény, kteří se snaží za svými zahraničními kolegy v ničem nezaostávat. To všechno doplňuje bohatý vedlejší program, který při dobrém počasí činí z Mácháče pohodovou akci, vydobyvší mu mezi pravidelnými návštěvníky přezdívku „Česká Ibiza“.

Hlavní páteční hvězdou je rodák z Bredy Hardwell. Patří mezi ikony taneční scény a k nejprogresivnějším umělcům v hudebním byznysu vůbec. Během šesti let, které uběhly od jeho poslední návštěvy v ČR, stihl dvakrát usednout na trůn pro nejpopulárnějšího dje planety dle ankety DJ Mag top 100 DJs, posunout svůj label Revealed Recordings mezi nejvlivnější hudební platformy na scéně, vymyslet a realizovat několik vlastních koncertních show a konceptů (I Am Hardwell, Revealed Bus Tour, World’s Biggest Guestlist…) a v neposlední řadě pomohl v začátcích mnoha novým talentům (Dyro, Dannic, Thomas Newson, Kaaze, Henry Fong…). Zároveň od roku 2011 pravidelně vysílá nejpopulárnější radio show s názvem Hardwell On Air.

Hlavní hvězdou sobotního programu je Armin van Buuren. Největší postava světové trancové scény a pětinásobný vítěz ankety DJ Mag Top 100 Djs. Těžko byste hledali osobnost, která přispěla k popularizaci trancu takovou měrou, jako právě holandský dj a producent Armin van Buuren, který se během dvacetileté kariéry vypracoval k absolutnímu vrcholu. Taneční hudba je pro něj životním stylem a vášeň, kterou promítá nejen do vlastní tvorby, ale také do svých projektů jako Armin Only nebo A State Of Trance tour, kterými povýšil běžná vystoupení na velkolepou show. On sám se stal velmi rychle synonymem pro hudební perfekcionismus, vzorem pro mnoho producentů a v neposlední řadě průkopníkem a inovátorem hudebního marketingu.
Více informací + vstupenky naleznete na www.festival-machac.cz .

20.8.2018 14:08:34 DePe | rubrika - Festivaly

Časopis 38 - rubriky

Archiv čísel

reklama

MDP

Články v rubrice - Festivaly

Hudební festival Liveurope v Palác Akropolis

Tamino

Do Paláce Akropolis míří velké objevy evropské hudební alternativy 20. září 2018 proběhne festival Liveurope. ...celý článekČasopis 38 - sekce

DIVADLO

Jindřich IV. filmová adaptace

Jindřich IV.

Jindřich IV. (2. díl)
Lehce usíná ten, kterého netíží koruna. Filmová adaptace divadelní hry Williama Shake celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Projekt Fascinace Wagnerem

Andreas Schager (Fascinace Wagnerem)

Projekt Fascinace Wagnerem (Faszination Wagner) bude mít světovou premiéru v Praze 25. a 26. 10. 2018 ve Foru celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

Most mezi kýčem a mystikou

Most mezi kýčem a mystikou

Most mezi kýčem a mystikou
Karlův most náleží k nejvýznamnějším architektonickým odkazům panovnické éry řím celý článek

další články...