zvláštní poděkování
Volný.cz

Leo Vaniš: Ilustrace

L. Vaniš: Na břehu Labe

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Od 3. července do 1. září 2008 je na kolonádě v Janských Lázních k vidění výstava nazvaná Leo Vaniš ILUSTRACE. Jedná se o čtyřicet ilustrací klasické literatury z tvorby mladého talentovaného malíře.

Leo Vaniš, malíř, grafik a ilustrátor. Na rodil se roku 1979 v Praze, kde žije a tvoří. Vyrůstal v rodině výtvarníků: otec malíř a odborný asistent malby na UK v Praze, matka akademická malířka. Leo mohl od útlého dětství nasávat vůni terpentýnu a zkoušet první tahy štětcem na bílém plátně buď v pražském ateliéru u otce, nebo v ateliéru matky na chalupě ve Vlachově Březí.

Jako student gymnázia získal v roce 1997 od starosty města Prachatice 1. cenu za obraz v soutěži Prachatice v renesanci. Vystudoval Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor literatura. Od roku 2005 se ve svém ateliéru v Praze věnuje malířství, a sice volné tvorbě v olejomalbě. Od tohoto roku též samostatně vystavuje.

Díla autora jsou zastoupena v galeriích a muzeích, i v soukromých sbírkách v České republice i v zahraničí. Kromě malby se autor zabývá grafikou, akvarelem a ilustracemi. Jedná se o díla povětšinou středního formátu, moderního pojetí na hranici reality a abstrakce. Náměty autor nachází všude kolem sebe. Prioritou v jeho tvorbě je však krajina a český venkov.

8.7.2008 00:07:31 JaSop | rubrika - Výstavy