zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Cesta světla vyprávějící příběh lidových Vánoc

Cesta světla

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Cesta světla
Adventní hudební pásmo vyprávějící příběh lidových Vánoc a zrození Ježíše Krista v podání Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ z prostor kostela Marie Restituty v Brně. Režie P. Vejslík (Premiéra). Záznam unikátního adventního projektu VUS ONDRÁŠ, který v sobě spojuje silný hudební prožitek s jedinečnou atmosférou moderního sakrálního kostela Marie Restituty v brněnské čtvrti Lesná, jehož interiér architekt Marek Štěpán koncipoval jako vnitřní vesmír každého z nás. Prostor skýtá nevšední příležitost pro práci se světlem, které zde přirozeným způsobem podtrhuje a souzní s vlastním obsahem koncertu. Tradice tak v tomto projektu získává netradiční a velmi působivou nadstavbu a přidanou hodnotu.

Autorem hudby je známý multiinstrumentalista a skladatel Jiří Slavík, který s VUS Ondráš dlouhodobě spolupracuje. Cesta světla hudebně vychází především z divákům dobře známých českých a moravských koled, které však zazní v nevšedních a zároveň působivých orchestrálních a vokálních aranžmá. Posluchače tak čeká barvitá cesta ke Kristovu narození, stejně jako k lidskému pochopení této zázračné události. V rámci koncertu se posluchačům představí orchestr lidových nástrojů v čele s primášem Štěpánem Blinkou a dívčí sbor, kteří společně navodí atmosféru vánočního rozjímání a radosti. Koncert doprovází a diriguje autor projektu Jiří Slavík.
Vysílání: 18.12., 21.35 hod., ČT art
Opakování: 24.12., ČT art

6.12.2022 16:12:12 Redakce | rubrika - Noc kostelů/ Víra

Časopis 06 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Neklan (NdB)

Články v rubrice - Noc kostelů/ Víra

Víra tipy 7. týden

Dokud nás víra nerozdělí

Křesťanský magazín
Mariánská úcta v Čáslavi a téměř neznámé duchovní pamětihodnosti Kolína – další z ...celý článek


Dokud nás víra nerozdělí

Dokud nás víra nerozdělí 6

Dokud nás víra nerozdělí (5/6)Je možné žít po boku člověka, který věří něčemu jinému než vy? A jaká úskalí a o ...celý článekČasopis 06 - sekce

HUDBA

Hudební tipy 7. týden

Bára Basiková

Ikony Kamila Střihavky (6/10)
Bratři Matěj a Jan Homolovi ze skupiny Wohnout hosty v novém hudebním cyklu v celý článek

další články...