zvláštní poděkování
Volný.cz

Knihovna Hloubětín nově v centru H55

Exterier centra H55

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Hloubětínská pobočka Městské knihovny v Praze se stěhuje do nových prostor volnočasového centra H55 v Hloubětínské 5. Pobočku v H55 mohou návštěvníci využívat od pondělí 9. března 2020 od 13 hodin. Moderní, světlý prostor podle návrhu architekta Petra Synovce nabídne místo pro aktivní trávení volného času i pohodlí pro posezení nad knihou. Knihovna čtenářům nově kromě jiného nabídne rozšířenou otvírací dobu na šest dnů v týdnu.

„V prvním patře čtenáři najdou knihy pro děti i dospělé s výběrem beletrie i populárně naučné literatury. Ve druhém patře je odpočinková zóna a stůl pro komunitní setkání,“ říká vedoucí pobočky Hloubětín Michaela Seemannová. Součástí vybavení je přístup na internet, WiFi zdarma a bibliobox pro vracení knih mimo běžnou otevírací dobu knihovny. „Plánujeme prostor knihovny využít i k nabídce aktivit, jako jsou akce pro školy a školky, tvůrčí dílny, klub seniorů nebo hraní deskových her,“ doplňuje Seemannová, o co se rozšíří nabídka hloubětínské knihovny.
Hloubětín má svoji knihovnu už od roku 1923. První pobočka Městské knihovny v Praze byla v Hloubětíně zřízena hned po vzniku Velké Prahy v roce 1922. Dostala číslo 13, které se jí drží dodnes a vypadá to, že přineslo i štěstí. Pobočka Hloubětín mnoho let až do ledna 2020 sídlila v objektu bývalého Domu služeb, který je od 90. let v soukromém vlastnictví. To a prostory, které přestaly vyhovovat současným nárokům na provoz knihovny, byly hlavními důvody, proč Městská knihovna v Praze ve spolupráci s Prahou 14 dlouhodobě usilovala o přestěhování pobočky do vhodnějších prostor, nejlépe ve vlastnictví městské části. Žádné takové se neobjevily, ale zato byl vytipován pozemek, na kterém bylo rozhodnuto vystavět nové volnočasové centrum s knihovnou. Volnočasové centrum s názvem H55 slouží veřejnosti od prosince 2019 a nabízí bohatý kulturní program i posezení v příjemné kavárně.
Pobočka Městské knihovny v Praze v H55 zahájí běžný provoz v pondělí 9. března 2020. Zahradní slavnost k otevření volnočasového centra H55 se uskuteční v sobotu 4. dubna 2020.

17.2.2020 17:02:33 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 15 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Ztracený ráj (MdB)

Články v rubrice - Zprávy

NgP: Zůstáváme otevření

Rembrandt Harmenszoon van Rijn, Učenec ve studovně, 1634

Národní galerie Praha „jde online“. Prostřednictvím nového digitálního obsahu se největší česká ga ...celý článekČasopis 15 - sekce

HUDBA

Melodie, které se vracejí s Waldemarem Matuškou

Melodie, které se vracejí s Waldemarem Matuškou

Populární melodie v podání Waldemara Matušky (1972). Scénář K. Štědrý a P. Most. Kamera K. Holub. Režie P. Mos celý článek

další články...