zvláštní poděkování
Volný.cz

Letní filmová škola představí poprvé virtuální realitu…

Letní filmová škola představí poprvé virtuální realitu…

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Vůbec poprvé se Letní filmová škola bude věnovat i fenoménu virtuální reality. Komplexní program připravený ve spolupráci s festivalem Jeden svět a Asociací virtuální a rozšířené reality představí autorské dokumenty s ekologickou či migrační tematikou, artové kousky z předních světových festivalů nebo výběr nejzajímavějších VR videoklipů. V rámci odborného programu se návštěvníci dozvědí více o samotném procesu vzniku filmů pro virtuální realitu, o distribuci VR snímků a budoucích výzvách pro tento nový trh. Hostem k této sekci bude francouzský tvůrce Mathieu Pradat, který patří ke špičkám na poli virtuální reality – jeho snímky se dostaly na festivaly do Benátek, Sao Paula či Montrealu. Na LFŠ odhalí virtuální i reálné zákulisí svého snímku Proxima a také detaily z nově připravovaného pohádkového projektu.

Sekce AČFK uvádí připomene distribuční činnost pořadatele festivalu Asociace českých filmových klubů a kromě přehlídky filmů uvedených do kin v uplynulém roce představí novinky chystané pro podzim 2018: polské satirické drama Tvář režisérky Małgorzaty Szumowské, které AČFK do kin uvede společně s Be2Can Distribution, a adaptaci románu Iana McEwana Na Chesilské pláži se Saoirse Ronanovou v hlavní roli.
AČFK je také pořadatelem Projektu 100, v němž vrací na filmová plátna klasická díla české i světové kinematografie v digitalizované podobě. V tomto roce bude Projekt 100 věnovaný muzikálovému žánru a všech pět filmů letošní kolekce (Zpívání v dešti, Limonádový Joe aneb Koňská opera, Rocky Horror Picture Show, Vlasy a Moulin Rouge) bude mít na Letní filmové škole premiéru.
Loni tým AČFK představil na Letní filmové škole nový projekt s názvem LFŠ uvádí, jehož základním cílem je propojit festival s distribucí a zapojit festivalové diváky do procesu filmové akvizice. Ze tří výrazných filmů předvybraných akvizičním týmem AČFK vzešel po diváckém hlasování během minulého ročníku LFŠ první vítěz - britská gay romance Na konci světa, jež měla distribuční premiéru v lednu tohoto roku. Letos projekt pokračuje v nezměněné podobě a diváci budou mít možnost vybírat ze zbrusu nové trojice filmů: francouzského artového survivalu Noc požírá svět, irského vztahového dramatu Doba nevěrná a melancholického islandského snímku A dýchejte klidně.
„Letní filmová škola je tradičním vrcholem činnosti všech filmových klubů, které Asociace českých filmových klubů jako hlavní organizátor festivalu zaštiťuje. Ani v letošním programu tedy nebude chybět den AČFK (ve čtvrtek 2. 8. 2018), ve kterém představíme aktuální distribuční projekty AČFK, zahájíme nový ročník Projektu 100 a oceníme dalšího klubistu, který se významným způsobem zapsal do klubového hnutí,” doplnila Radana Korená, ředitelka Letní filmové školy a předsedkyně Rady Asociace českých filmových klubů.
Letos podruhé představí Letní filmová škola společně s Be2Can Distribution v sekci Be2Can Starter (loni Letní festivalové echo) špičkové festivalové snímky z Berlína, Benátek a Cannes. Diváci LFŠ se mohou těšit na spirituální drama Modlitba francouzského režiséra Cédrica Kahna; nevšední a citlivou rekonstrukci 3 dny v Quiberonu režisérky Emily Atefové, sledující tři dny v životě herecké hvězdy Romy Schneiderové; minimalistickou lovestory Láska mezi regály a na čínský magický neo-noir Poslední večery na Zemi. Čtveřici doplňuje již zmíněný polský snímek Tvář, který bude zároveň prvním titulem distribuční spolupráce AČFK a Be2Can Distribution.

9.7.2018 19:07:26 Redakce | rubrika - Filmová scéna

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

OLDstars

Články v rubrice - Filmová scéna

Zpráva o nejslavnějším útěku z Osvětimi

Peter Ondrejiček a Noel Czuczor (Zpráva)

Režisér Peter Bebjak právě dotočil slovensko-německo-český koprodukční film Zpráva, který se natáčel také v Če ...celý článekČasopis 21 - sekce

HUDBA

RfP přijedou Olympic a Panjabi MC

Olympic

Festival Rock for People oznámil další jména letošního ročníku. Ke gratulantům, kteří přijedou spolu s pořadat celý článek

další články...