zvláštní poděkování
Volný.cz

Koncertní provedení Rusalka v parku

Kateřina Kněžíková (Rusalka v parku)

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Rusalka v parku
Koncertní provedení nejznámějších částí Dvořákovy opery Rusalka v parku zámku Liteň v režii bratří Cabanů s multimediálními prvky a originální choreografií. Pod taktovkou R. Jindry a za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu účinkují K. Kněžíková, J. Kurucová, R. Samek, J. Martiník a další. Televizní režie F. Havelka (Premiéra). Rok 2021 je významným milníkem v historii Dvořákovy opery Rusalka, od jejíž premiéry v roce 1901 letos uplynulo 120 let.

Zároveň s tímto výročím slaví deset let své činnosti nezisková organizace zámek Liteň spolu s Festivalem Jarmily Novotné. Jejím posláním je popularizovat jméno legendární divy, herečky, vlastenky a významné osobnosti Jarmily Novotné a pečovat o kulturní památky v areálu zámku Liteň – a při příležitosti obou výročí tak učinil právě mimořádným uvedením opery Rusalka v malebném prostředí a kouzelné letní atmosféře zámku Liteň.
Koncertní provedení nejznámějších částí opery přivedlo na pódium v zámeckém parku významné české interprety. Protagonistkou a představitelkou Rusalky se stala vysoce žádaná sopranistka Kateřina Kněžíková, po jejímž boku vystoupili přední pěvci, tenorista Richard Samek v roli Prince, basista Jan Martiník jako Vodník, Jana Kurucová v roli Cizí kněžny a Ježibaby a dále Markéta Böhmová, Tamara Morozová a Jarmila Balážová v rolích Žínek. Pěvce doprovodil vynikající Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením dirigenta Roberta Jindry.
O osobitou scénickou režii, která diváky zavede do tajemných zákoutí liteňského zámeckého parku, se postaralo režisérské duo bratří Cabanů.
Vysílání: 28.9., 20.15 hod., ČT art

20.9.2021 13:09:32 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 42 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Pretty Woman (MdB)

Články v rubrice - Z éteru

Operní tipy 42. týden

To je opera: Puccini – Bohéma

Koncert z milánské La Scaly
80. narozeniny oslavil dirigent Riccardo Muti slavnostním koncertem s orchestre ...celý článek


To je opera: Tosca

To je opera: Tosca

To je opera: Tosca
Milostný příběh titulní operní zpěvačky a revoltujícího malíře Cavaradossiho je zasazen ...celý článekČasopis 42 - sekce

DIVADLO

Zpátky do divadel

Nová kampaně Zpátky do divadel

"Bílá nemoc ani žádná jiná už nezavírá divadla." To je první ze tří headlinů nové kampaně Asociace profesionál celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Cesty víry: Duch vane, kudy chce

Cesty víry

Cesty víry: Duch vane, kudy chce
Kněz, dokumentarista a učitel Jan Hanák ve své trojjediné životní roli. Př celý článek

další články...