zvláštní poděkování
Volný.cz

Hobojista Vilém Veverka zve na multižánrové koncerty

Vilém Veverka a Zdenek Merta

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Světově proslulý hobojista Vilém Veverka zakotví v září nejdříve v novém hudebním multižánrovém klubu Kamina Boat (Smíchovská náplavka vedle botelu Admirál) v úterý 24. září 2019 od 20:00 h. Představí se zde se speciálním programem ve spojení se skladatelem a klavíristou Zdenkem Mertou. Po tomto skvělém koncertu zavítá se svým Ultimate W Bandem v pondělí 30. září 2019 od 19:00 h do Měšťanské besedy v Plzni.

„Koncert v Plzni to bude performance na pomezí klasiky a Art rocku,“ přibližuje Vilém Veverka a dodává: „Kapela Ultimate W Band je stále nová platforma. Posluchači se mohou těšit na nové skladby a hudbu inspirovanou např. Led Zeppelin nebo Marianem Vargou.“ Tajemstvím není ani to, že oba koncerty jsou pomyslným prologem pro připravované album, které tradičně vyjde u Supraphonu.

Multižánrový Klub na vlnách Kamina Boat představí poprvé Viléma Veverku a Zdenka Mertu ve speciálním projektu, který má za prvotní cíl ukázat jakýsi průnik žánrů. Hudba nemusí mít jen klasická schémata, ale může vkusně zapůsobit i na publikum, které svou cestu do koncertních sálů prozatím nenašlo. Osu dramaturgie v tomto případě tvoří vedle skladeb A. Piazzoly či E. Morriconeho i autorské skladby Zdenka Merty.

„Vybral jsem si k sobě jednoho z nejlepší českých performerů současnosti, hobojistu Viléma Veverku, který přes své jednoznačně klasické hudební zaměření je schopen velmi autenticky a virtuozně realizovat i jiné hudební styly či žánry. Na klasickém půdorysu tak vzniká zajímavý hudební kompilát, který co do interpretační kvality a stylové vytříbenosti nemá v českém měřítku příliš obdoby. Pro mě samotného je pak setkání s „klasikem“, jakým Vilém Veverka primárně je, velké obohacení i novým impulsem pro novou tvorbu,“ dodává Zdenek Merta.

Interpret slouží primárně svému publiku, jeho úkolem ve 21. století je pak i hledání nových cest a možností, jak v přesycené době umožnit posluchačům nový zážitek z hudby, stejně tak i schopnost oslovit další potenciální posluchače. Tolik si klade za cíl koncertní koncepce s názvem „Hands on Music“.

Neváhejte – s hobojistou Vilémem Veverkou se můžete potkat v úterý 24. září 2019 od 20:00 h v Praze v novém hudebním multižánrovém klubu Kamina Boat (Smíchovská náplavka vedle botelu Admirál). Nebo v pondělí 30. září 2019 od 19:00 h v Měšťanské besedě v Plzni. Oba koncerty představují událost podzimní sezóny.

Více informací na oficiálních stránkách Viléma Veverky zde .
Vstupenky 24. září 2019 – koncert se Zdenkem Mertou zde .
Vstupenky na koncert 30. září 2019 zde

16.9.2019 22:09:01 JoMe | rubrika - Koncerty

Časopis 43 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Noc bláznů  (NdB)

Články v rubrice - Koncerty

28. října FOK tradičně láká na Koncert pro republiku

Orchestr FOK na balkoně Obecního domu

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK tradičně ke Dni vzniku samostatného československého státu zahraje Smetan ...celý článekČasopis 43 - sekce

DIVADLO

Příběhy slavných... Radovan Lukavský

Radovan Lukavský

S otevřeným hledím
Velký herec, recitátor a pedagog, od jehož narození dnes uplynulo 100 let, ve vzpomínkác celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Filmové tipy 44. týden

Thomas Kretschmann (Adolf Eichmann)

Adolf Eichmann
Tváří v tvář vykonavateli zla. Britský koprodukční film (2007). Hrají: T. Kretschmann, T. Ga celý článek

další články...