zvláštní poděkování
Volný.cz

Jesus Christ Superstar Live

John Legend (Jesus Christ Superstar Live)

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Jesus Christ Superstar Live
John Legend jako Ježíš a Alice Cooper jako Herodes v koncertním provedení slavné rockové opery, která letos slaví půlstoletí od svého vzniku. Záznam představení z historické budovy Marcy Avenue Armory v Brooklynu o velikonoční neděli roku 2018 (V anglickém znění s titulky) (Premiéra). V říjnu roku 1970 spatřila světlo světa první nahrávka zcela nové a do té doby neprovedené rockové opery, kterou její autoři, skladatel Andrew Lloyd Webber a textař Tim Rice nazvali Jesus Christ Superstar.

Jevištní premiéra se konala na Broadwayi o rok později. Během půlstoleté existence se dílo dočkalo mnoha překladů do různých jazyků včetně češtiny a vznikla hned dvě filmová zpracování (1973 a 2000). Dnes vám program ČT art přináší americké koncertní provedení, které bylo natočeno v předvelikonoční atmosféře v roce 2018 v historických prostorách Marcy Avenue Armory v Brooklynu před publikem čítajícím 1500 lidí. Vysílalo se pak o pár dnů později, přímo na Velikonoční neděli. V roli Ježíše vystoupila megahvězda, držitel devíti cen Grammy John Legend, jako Herodes pak zazářila rocková stálice Alice Cooper. V roli Kaifáše poznáme vynikajícího muzikálového zpěváka Norma Lewise, kterého jsme mohli vidět např. jako Javerta v koncertním provedení Les Miserables a který se mimo jiné stal prvním afroamerickým představitelem titulní role v muzikálu Fantom opery.
Vysílání: 31.10., 20.15 hod., ČT art
Opakování: 03.11., ČT art

22.10.2020 11:10:37 Redakce | rubrika - Muzikály

Časopis 48 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Liliom (NdB)

Časopis 48 - sekce

DIVADLO

Prohlášení MdMB

Budova Městského divadla Mladá Boleslav

V návaznosti na vývoj současné situace a s ním související protiepidemická opatření dává vedení Městského diva celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Velikáni filmu... Michael Douglas

M. Douglas a C. Zeta-Jonesová (Traffic – Nadvláda gangů)

Traffic – Nadvláda gangů
Na drogové dálnici je dnes obzvlášť hustý provoz. Americký kriminální film, celý článek

další články...