zvláštní poděkování
Volný.cz

Sarah & The Adams přichází s novým videoklipem

Šárka Adámková (Sarah & The Adams)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Kapela Sarah & The Adams vydala v dubnu letošního roku silné a mnohými hudebními kritiky vysoce hodnocené album Pověz mi, kolekci jedenácti písní v češtině, jejichž autorkou je sama frontmanka a zakladatelka skupiny Šárka Adámková.
Sarah & The Adams nyní představují videoklip ke stejnojmenné titulní písni. Videoklip Pověz mi se nese v duchu krásných obrazů, hlubokých emocí a dohromady vytváří jakýsi alternativní svět, do kterého divák dostává při jeho sledování volnou vstupenku.

"Ve videoklipu jsem chtěla zachytit intimitu a zároveň skrytou divokost písně,“ přibližuje námět Šárka Adámková. Kapela a režisér se rozhodli použít maringotku, která je pro ně symbolem obojího a stala se na pár dní jejich domovem. Nastěhovali se do ní se vším, od nádobí, přes retro fotky zpěvaččiných rodičů, po hudební nástroje a sbírku jejích šatů.
„V maringotce vznikl jakýsi náš malý vesmír, ve kterém nic není problém a já doufám, že přesně taková energie dýchá i ze samotného videoklipu,“ popisuje dojmy z natáčení Šárka Adámková.
Samo natáčení trvalo jen jeden den, ve kterém toho ale všichni hodně zažili. Magické setkáni s volně se pasoucími koňmi, koupání v ledové Vltavě, nebo oheň s kapelou. Klip vypráví o pocitech a každodenních dojmech jednoho člověka, které získává od chvíle, kdy ho ráno na samotě probudí slunce, až po moment, kdy slunce zapadá. Pár, který v klipu vystupuje, hraje zpěvačka Šárka Adámková a její přítel, kytarista Michal Gregor. Klip režíroval David Van, kamery se chopil Lukáš Hausenblas.
Celým videoklipem se táhne ještě jedna dějová nit, kde zpěvačka zaznamenává na polaroid ne zcela typické momentky ze světa kolem sebe. „Pro mě opět důležitý symbol zdánlivě nedůležitých okamžiků našeho života, kterých si ale stojí za to všimnout a uchovat si je v srdci," doplňuje Šárka.
Na videoklip se můžete podívat zde.

28.9.2020 15:09:58 DePe | rubrika - Novinky...

Časopis 44 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Noc pastýřů (MdB)

Články v rubrice - Novinky...

Blitz Union klip TV

Blitz Union

EDM-Rocková kapela Blitz Union se po roce od vydání jejich debutového EP Revolution hlásí s novým ...celý článek


Nykki má nový projekt

Nykki

Naděje českého popu NYKKI spojila síly s hvězdným britským producentem Jamese Arthura, Kylie Minogue nebo One ...celý článek


YesBrothers mají nový singl Letíme

YesBrothers

Nová a poměrně unikátní kapela, kterou tvoří dva mladí bráchové - MILO (Miloš Fiala 18 let - zpěv, piano, kyta ...celý článek


Věra Špinarová 12 největších hitů opět na LP

Přebal alba

Zpěvačka Věra Špinarová – dáma malá vzrůstem, leč velká hlasem i srdcem by letos v prosinci oslavila 69. ...celý článekČasopis 44 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

České filmové tipy 44. týden

Vilma Cibulková (Pramen života)

Úsměvy Lídy Baarové
Dnes si společně s J. Hanzlíkem zavzpomínáme na přední prvorepublikovou herečku, nás op celý článek

další články...