zvláštní poděkování
Volný.cz

Vítězi soutěže Jazzfruit jsou Jay Delver

(Jay Delver a N._Lhotská, Česká centra)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Ve finále soutěže Jazzfruit pod festivalem Mladí ladí jazz, která už deset let vyhledává zajímavé a nadějné talenty, včera zvítězili Jay Delver. Kapela přezdívaná brněnští Jamiroquai získává hlavní Cenu Českých center, která poskytnou rezidenční pobyt v Paříži a zajištění dvou dalších zahraničních koncertů. Porotu zaujala úžasnou energií, vlastní tvorbou i skvělým pěveckým výkonem klávesisty Jakuba Urbánka.

Výhercem druhého místa je jazzové kvarteto Point of Few. Ti získávají hodnotné ceny od Kytary.cz. Letošní ročník soutěže proběhl v pozměněné podobě a uskutečnil se pouze on-line. O vítězích rozhodla odborná porota, v jejímž čele zasedli Lenka Dusilová a Matěj Ruppert. Finále, ve kterém se Jay Delver a Point of Few utkaly s B/Y Organism a KI木, měli možnost ovlivnit během on-line přenosu svými hlasy i fanoušci. Finálový večer se uskutečnil v atraktivních prostorách 4. patra obchodního domu Máj, jeho záznam je možné zhlédnout zpětně na Facebooku a Youtube kanálu Mladí ladí jazz.

„Hlavní myšlenkou soutěže bylo podpořit muzikanty v současné nelehké situaci a zároveň přinést takový formát soutěže, aby byl atraktivní i pro její diváky. Kvalita všech kapel nás velmi mile překvapila a pevně věřím, že se s většinou z nich nesetkáváme naposledy. Velký dík patří i patronům soutěže Karlín Group, Kytary.cz a Českým centrům, kteří navzdory okolnostem s námi zůstali,“ vysvětluje ředitel festivalu Mladí ladí jazz Jan Gregar.

3.6.2020 17:06:23 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 40 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Noc pastýřů (MdB)

Články v rubrice - Zprávy

Lenka Dusilová dokončila album Řeka

Lenka Dusilová

Devět let po vydání svého předchozího sólového alba a šest let po posledním titulu vydaném společně s kapelou ...celý článekČasopis 40 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Zasvěcení - Archa úmluvy - Křesťanský magazín

Rozluštěné poklady: Archa úmluvy

Zasvěcení: Rytířský řád křižovníků s červenou hvězdou
Znovu probuzené řeholní řády a kongregace pěstují duc celý článek

další články...