zvláštní poděkování
Volný.cz

Pink Floyd nabídnou dosud nevydaný materiál!

Skupina Pink Floyd

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Skupina Pink Floyd vydává v rámci projektu Why Pink Floyd? dosud nezveřejněné archivní nahrávky, unikátní sběratelské edice a kompletní zremasterovanou diskografii. Legendární kapela, která patří k nejúspěšnějším umělcům všech dob, zásadním způsobem proměnila hudbu ve dvacátém století. Jako jedna z nejkreativnějších skupin historie pop-music ovlivnila celou řadu svých nástupců a doslova měnila životy fanoušků rockové muziky. Kampaň Why Pink Floyd? je rozdělana do tří etap. V první fázi vychází reedice všech čtrnácti řadových desek, které jsou zremasterované, tedy zvukově ošetřené, a nabízejí dokonalý poslech. Příznivci kapely si alba mohou pořídit jednotlivě nebo v tzv. Discovery Boxu, kde vedle čtrnácti CD navíc najdou jedinečnou 60-tistránkovou knížku obsahující například různé verze návrhů obalů jednotlivých desek, grafické práce v různém stádiu rozpracovanosti apod. Extrémně zajímavou publikaci dal dohromady Storm Thorgerson, dlouholetý umělecký šéf skupiny.

Další součástí první vlny kampaně Why Pink Floyd? pak jsou dvě vydání alba Dark Side Of The Moon. Dvoudisková Experience Edition obsahuje vedle zremasterované originální nahrávky také dosud nevydaný koncert z londýnského Wembley, jenž se uskutečnil v roce 1974. Šestidisková Immersion Edition slavného alba zájemcům navíc nabídne spoustu raritního audio-vizuálního materiálu - koncertní záznamy na DVD, extra audio nahrávky na CD, blu-ray disk s pětikanálovým surround mixem a koncertní vizuály Pink Floyd pro turné v roce 1974. Součástí jsou i 36-tistránková publikace od Storma Thorgersona a 20-tistránková knižka s fotografiemi, které pořídil respektovaný fotograf Jill Furmanovsky.
Druhá etapa Why Pink Floyd? přinese začátkem listopadu novou kompilaci největších hitů Pink Floyd nazvanou A Foot In The Door a dvě rozšířené edice alba Wish You Were Here, které budou obsahově odpovídat vydání 2CD a 6CD/DVD Dark Side Of The Moon. Příznivci kapely se tak dočkají dobových dokumentů, fotografii a koncertních záznamů pořízených v době vydání Wish You Were Here.
Kampaň Why Pink Floyd? skončí v únoru vydáním rozšířených verzí The Wall, které vyjdou opět v 2CD a 6CD/DVD edici.
Zároveň s fyzickými nosiči bude pochopitelně k dispozici kompletní diskografie v digitálním formáru, řada různých aplikací pro mobilní telefony apod.

24.10.2011 00:10:14 Petr Schier | rubrika - CD boxy

Časopis 09 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Jsme v pohodě  (ND)

Časopis 09 - sekce

DIVADLO

Malá inventura letos plnoletá

Parazit

Mezinárodní festival nového divadla Malá inventura je přehlídkou těch nejvýraznějších projektů, které vznikly celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Pražští symfonikové zahrají k poctě vodě

Šéfdirigent FOK Pietari Inkinen

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK se svým šéfdirigentem Pietari Inkinenem uvede 4. a 5. března 2020 koncert celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Chladné srdce s Aťkou Janouškovou

Aťka Janoušková a Martin Dejdar

Chladné srdce
Letošní jubilant Martin Dejdar a Aťka Janoušková, od jejíhož narození brzy uplyne 90 let, v p celý článek

další články...