zvláštní poděkování
Volný.cz

Soundtrack z Popelky – kouzelného muzikálu na ledě

Soundtrack z Popelky – kouzelného muzikálu na ledě

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Hudbu zkomponoval Petr Malásek a texty opatřil Václav Kopta. Popelka zpívá hlasem Lucie Bílé.

Pohádkové téma z nejslavnějších dostalo podobu nových písniček, doprovázejících výpravné představení na ledě! Velká scéna, dobové kostýmy, světelné kompozice, filmové animace a kouzelné efekty se od října do prosince roku 2011 představí více než třicetkrát ve sportovních halách dvanácti největších českých a moravských měst. Tam, v krasobruslařských úlohách, vystoupí špičkoví sólisté a páry z celé Evropy. Herecko-pěveckých rolí se na pódiu ujmou: Jiří Korn, Pepa Vojtek, Martin Dejdar, Dana Morávková, Leona Machálková, Sabina Laurinová, Hanka Křížková, Magda Malá, Vlastimil Harapes a další, jejichž hlasy si můžete na CD poslechnout. Nádhernou hudbu napsal Petr Malásek, básnickými texty jí opatřil Václav Kopta. Popelku a Prince namluvili a nazpívali Lucie Bílá s Ondřejem Rumlem. Nahrávka bude úžasnou vzpomínkou pro ty, kdož muzikál ne ledě Popelka shlédnou, ale i příjemným poslechovým zážitkem pro příznivce melodické hudby Petra Maláska.

Autora muziky Petra Maláska jsme se u příležitosti vydání CD zeptali:

 • Jak se píše hudba pro Popelku?
  Příběh je především pohádková stylizace, snažil jsem se, aby hudba byla hravá, vtipná, místy zapamatovatelná, místy strašidelná… Tak, aby si při poslechu našly svá oblíbená místa nejen děti, ale aby si je našli také jejich rodiče, babičky, dědečkové, kteří je budou ve sportovních halách na představeních doprovázet.
 • Kde jste čerpal inspiraci pro práci na muzikálu na ledě?
  Byť má muzikál na ledě svá určitá specifika, neliší se tolik od klasického „divadelního“ muzikálu. Velice jsem se snažil, aby pěvecká a taneční čísla byla vtipná, nabitá gagy, aby se zkrátka bylo stále co poslouchat. Velice mi v tomto pomáhaly fantastické texty od kamaráda Václava Kopty.
 • Psal jste písně v závislosti na tom, kdo bude kterou pasáž zpívat (píše se třeba jinak pro Lucii Bílou, jinak pro Ondřeje Rumla a jinak pro Jiřího Korna)?
  rčitě ne, psal jsem pro Popelku, Čaroděje, Královnu. A za to, jak se interpreti, v čele s Luckou Bílou a Ondrou Rumlem písní zhostili, jim patří můj nekonečný dík.
 • Prošla muzika vzhledem k vydání na CD nějakými úpravami?
  Na CD je pouze část hudby, která zazní v představení, a sice zpívaná čísla. Scénickou hudbu, taneční záležitosti, plesy a podobné hudební „skopičiny“ na CD neuvádíme, neboť bez vizuálního vjemu ztrácí polovinu svého účinku.
 • Které filmové, televizní, baletní, operní či jiné zpracování Popelky máte nejraději?
  Tři oříšky pro Popelku, ty ještě dlouho nikdo nepřekoná. Ale zase nebyly na ledě... (smích)

  17.10.2011 22:10:11 Redakce | rubrika - CD boxy
 • Časopis 37 - rubriky

  Archiv čísel

  reklama

  Malý princ (Laterna magika)

  Články v rubrice - CD boxy

  Botox - Dvě tváře

  Botox

  Kapela Botox se veřejnosti představila poprvé v lednu 2018 pilotním singlem s názvem Popelář, ke kterému natoč ...celý článek  Časopis 37 - sekce

  DIVADLO

  Divadlo v Dlouhé v sezoně 2019/20

  Pavel Neškudla, Marie Poulová (Romeo, Julie a tma)

  Divadlo v Dlouhé zahájilo svou již 24. sezonu, kterou představuje v novém videoklipu Františka Týmala. Připrav celý článek

  další články...

  LITERATURA/ UM?NÍ

  Den architektury pozve do zaniklých pražských klubů

  MeetFactory

  Devátý ročník festivalu DEN ARCHITEKTURY, který je v roce 2019 logicky věnován svobodné architektuře po roce 1 celý článek

  další články...