zvláštní poděkování
Volný.cz

Královny popu - 10. ročník pěvecké show

Bára Basiková

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

České Královny popu zazpívají znovu společně 16. května 2011 na počest 80. výročí založení Ateliérů Barrandov. Koncertní show se vrací na jeviště Státní opery Praha, kde v roce 2000 začala.
Živé pěvecké vystoupení slavných zpěvaček letos nese název Světla ramp: pocta Barrandovu a nabídne přehlídku filmových skladeb v interpretaci Heleny Vondráčkové, Báry Basikové, Tonyi Graves, Ilony Csákové nebo Leony Machálkové. České divy zazpívají živě za doprovodu symfonického orchestru pod vedením dirigenta Františka Drse a v aranžmá Daniela Hádla zazpívají písně z filmů od Barrandova po Hollywood, jako například: Slunečnice, Oliver Twist, Lásko má, já stůňu, Diamonds Are Forever, Saxano, Život je jen náhoda nebo Tak, abyste věděla.

Více než dvouhodinová show bude rozdělena do několika bloků, v nichž zazní skladby Semaforu, Karla Svobody, z muzikálu Miloše Formana Hair, hollywoodských hitů nebo filmových pohádek. K hostům koncertu budou patřit zpěváci Ondřej Ruml a David Deyl nebo nováčci popového světa – Monika Bagárová a Ben Cristovao, kteří zazpívají duet z pohádky Šíleně smutná princezna. Éru barrandovských začátků navodí Sestry Havelkovy a pohádku Pyšná princezna připomene písní Rozvíjej se poupátko Tereza Mátlová.

Koncertní série Královny popu se v minulosti konala také na hradě Karlštejn nebo v grandhotelu Pupp a vystoupily na ní špičky české populární hudby – od Hany Hegerové, Marie Rottrové, Evy Pilarové a Hany Zagorové přes Anetu Langerovou, Lenku Filipovou nebo Věru Špinarovou až po Moniku Absolonovou a Helenu Zeťovou. K hostům patřili Karel Gott, Petr Muk, Petr Hapka, Karel Černoch, a skupina Chinaski. Záznam show vysílaly Česká televize, TV Prima a TV Barrandov, která letošní koncert odvysílá na podzim.

25.4.2011 12:04:22 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 43 - rubriky

Archiv čísel

reklama

OLDstars

Články v rubrice - Zprávy

Jaká je nejbližší budoucnost buskingu v Praze?

Busking v Praze

K tomuto tématu se v minulém týdnu sešli zástupci všech zainteresovaných skupin u kulatého stolu v budově Magi ...celý článek


Dnešní hudba je plná smutku a deprese, říkají organizátoři

Logo

Témata úzkosti a deprese do hudebního mainstreamu donedávna nepatřila, smutek byl vázaný jen na zlomená srdce. ...celý článekČasopis 43 - sekce

DIVADLO

Příběhy slavných... Radovan Lukavský

Radovan Lukavský

S otevřeným hledím
Velký herec, recitátor a pedagog, od jehož narození dnes uplynulo 100 let, ve vzpomínkác celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Literární tipy 44. týden

Želary

Želary
Anna Geislerová ve strhujícím příběhu osudové lásky mladé lékařky k neotesanému horalovi. Podle poví celý článek

další články...