zvláštní poděkování
Volný.cz

Francouzské dny ve Zlíně

Dominique Errant: Prozářená zahrada (Repro Scena.cz)

  

Pod patronací Velvyslanectví Francie v České republice a Statutárního města Zlína se konají ve dnech 15. až 26. října Francouzské kulturní dny, které pořádá Francouzsko-český klub ve Zlíně.
Do programu se zapojí také Městské divadlo Zlín. V jeho foyer v přízemí se uskuteční ve středu 17. října výstava tvorby významného francouzského fotografa Dominiquea Erranta. Slavnostní vernisáž začíná v 17 hodin a kromě autora se jí zúčastní ještě řada osobností kulturního a politického života obou zemí. Součástí bude i slavnostní zahájení Francouzských dnů.

Autor vystaví v Městském divadle fotografie ze své knihy Prozářená zahrada. Pod jeho portrétem najdeme citát z Moneta: „Krajina sama o sobě neexistuje, neboť se neustále mění…“
Jak prozradila Miluška Hauserová, předsedkyně Francouzsko-českého klubu: „… důležitá je skutečnost, že každou fotografii doprovází v Errantových knihách básnický text, který dokresluje atmosféru jeho fotografií.“ Odtud je také metafora „vidět ušima a poslouchat očima“, již použil novinář v recenzi výstavy ve francouzském regionálním tisku.
Po slavnostním zahájení Francouzských dnů v Městském divadle bude uvedena ve Velkém sále v 19 hodin hra francouzského autora Jeana-Clauda Carrièra Terasa, která je v repertoáru Městského divadla. Na následné představení jsou pozváni nejen hosté, ale také studenti místních škol a veřejnost.
Za zmínku ještě stojí, že své verše bude Errante recitovat v pátek 19. října ve 20 hodin v Kafírně Archa na večeru francouzské poezie a hudby.

8.10.2001 Redakce | rubrika - Zákulisí/ Klípky

Časopis 32 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Jiráskův Hronov

Časopis 32 - sekce

HUDBA

Johanka z Arku s Lucií Bílou

Johanka z Arku

Johanka z Arku
Původní český muzikál z pražského divadla Ta Fantastika s Lucií Bílou v hlavní roli (2003). celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Ruská taneční klasika

Ruská taneční klasika

Ruská taneční klasika
Tajemství kouzla špičkového baletu. Britský dokument. Deborah Bull: "V tichu opuštěné celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Cesty víry: Božínku!

Cesty víry: Božínku!

Cesty víry: Božínku!
Dokument o netypické farářce Československé církve husitské Sandře Silné, jejíž aktivi celý článek

další články...