zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Česko-francouzské setkávání současného tance

Logo

  

Seminář a předsatvení se uskuteční 20. až 30. srpna v rámci Letního setkání. Celá akce se uskuteční za podpory Francouzský Institut v Praze, Ministerstvo kultury ČR, Open Society Fund Praha, Duncan Centre.
Místem konání je Duncan Centre: Branická 41, Praha 4, spojení: tram č. 3, 16, 17, 21. Cena kurzovného pro studenty a profesionály činí 1 800,- Kč, pro ostatní 2 800,- Kč. Rezervace ubytování možná do 30. 6. 2001. Další informace budou zaslány.

Seminář je určen všem profesionálním tanečníkům, pedagogům a studentům tance. Současná tendence výuky umožňuje otevření se různým technikám a dosažení nových směrů práce, které rozvíjejí kolegové z jiných zemí.

  • Buto: Sumako Koseki
  • Skupina Christine Bastin: Pascal Allio/Serge Ambert
  • Analýza tanečního pohybu, škola JC Paré: Sophie Billy
  • Limon Technika: Marie Kinsky


  • Program:
  • 20. srpna: 14.00-18.00: konečný zápis v Duncan Centre
  • 21.-29. srpna: Stáže:
    10.00-12.00: Analýza tanečního pohybu
    13.00-15.00: Limon technika
    16.00-19.00: Workshop: Buto, nebo skupina Bastin
  • 25. srpna: přestávka
  • 30. srpna: závěrečné vystoupení


  • Pedagogové:
  • Sumako Koseki: Studuje Buto tanec v Japonsku jako svěřenkyně Isso Miura, zaměřuje se na obor současného tance podle Nô a Kabuki, spolupracuje s Grotowskym v Itálii. V roce 1980 ve Francii zakládá vlastní skupinu, několikrát vystupuje na tanečním festivalu v Avignonu, vystupuje také po Evropě. Pomáhá s choreografií a účinkuje pod vedením divadelních režisérů jako Znorko, Philipe Adrien ve "la Comédie Française" (= Národní Divadlo) a Tabar. Tato profesorka je hostem mnoha stáží.
  • Sophie Billy : Kromě kariéry tanečnice v Pařížské Opeře, Londýnském Baletním Festivalu, a Royal Baletu ve Wallonii, účinkuje také ve skupinách klasického a současného tance. V současné době působí jako profesorka v Národním Centru Tance (Centre National de la Danse), a ve spolupráci s Jean Christophe Paré a Wilfride Piollet rozvíjí metodu analýzy tančícího pohybu aplikovanou přímo na techniku tance. Založila vlastní skupinu De Sidéra.
  • Pascal Allio: Na doporučení Jacquese Garniera, se Pascal Allio v roce 1983 rozhodl věnovat tanci. Zaměřuje se na klasický, současný tanec a herectví. Zároveň se v roce 1984 stává interpretem u François Laroche-Valiere (až do roku 1988). V roce 1986 získává v rámci lyonského bienále stipendium na studium ve škole Folhwangschule v Essenu. V roce 1988 navazuje dlouhou spolupráci s Christine Bastin. Po několika "odběhnutí " do skupiny Daniela Larrieu pokračuje i nadále v interpretační práci s Christine Bastin, Jeanem Gaudinem a Charlesem Cré-Ange. Vyučuje ve Francii a v cizině.
  • Marie Kinsky: Tanečnice a pedagožka, absolventka francouzské konzervatoře klasického tance. Zkoumá různé současné techniky tance a věnuje se divadlu. Působí v několika skupinách a vystupovala ve více než devíti zemích v Evropě (také v České republice) a v Japonsku. Už od začátku spojuje svou kariéru s pedagogickou činností. Pravidelně vyučuje v Praze (Limon techniku, a různé techniky se zaměřením na analýzu tanečního pohybu).


  • INFORMACE Česko-Francouzské Setkávání Současného Tance: mailto:mkinsky@cfsst.cz Tel: 02- 24 31 79 01, Fax: 02-24 31 88 31; ČFSST, Pod Kaštany 8, Praha 6, ČR. Přihlášky zasílejte e-mailem, faxem nebo poštou do 6.7. 2001.

    30.5.2001 Redakce | rubrika - Zprávy

    Časopis 18 - rubriky

    Archiv čísel

    reklama

    Asociace profesionálních divadel České republiky

    Články v rubrice - Zprávy

    Asociace profesionálních divadel oslavila 30. narozeniny

    Asociace profesionálních divadel

    Asociace profesionálních divadel (APD) oslavila narozeniny zintenzivněním své dosavadní činnosti, zejména v so ...celý článek



    Časopis 18 - sekce

    HUDBA

    Naďa - vzpomínkový koncert

    Jana Fabiánová (Zdroj: Ságl Production)

    Desítky umělců – zpěváků, hudebníků a herců – spolu s mnoha přáteli se sešli v pražské Lucerně, ab celý článek

    další články...

    LITERATURA/UMĚNÍ

    Film na motivy povídek Oty Pavla

    Smrt krásných srnců

    Smrt krásných srnců
    Český film Karla Kachyni, od jehož narození minulý týden uplynulo 100 let, na motivy po celý článek

    další články...